|
  درباره مایداس ( MIDAS )

  میز صدای کامل

  مایداس از روزهای ابتدایی آغاز به کار خود در اوایل دهه‏ ۷۰ میلادی همواره به عنوان نامی پرآوازه و پیشتاز در عرصه تولید میزهای صدا به شمار می ‏آید و با تولید مجموعه ‏ای از تاثیرگذارترین و ماندگارترین میزهای صدا، حضوری پرافتخار را در صنعت صوتی حرفه ‏ای از خود به نمایش گذاشته است به طوری‏که امروزه با داشتن نزدیک به نیم قرن تجربه و کارنامه‏ درخشان به عنوان یکی از پیشتازان این صنعت به حساب می ‏آید....(ادامه)
  ۲۸ آذر ۹۵ - نویسنده: اشکان افخمی
  سمینار تخصصی سیستم های دیجیتال مایداس در مشهد برگزار شد

  تجربه کار با بهترینها و لمس معنای واقعی حرفه ای بودن، خواسته تمامی کسانی است که در عرصه صدابرداری حرفه ای فعالیت میکنند. مایداس MIDAS به عنوان شناخته شده ترین نام های این حرفه، بعد از نزدیک به نیم قرن فعالیت بی نظیر توانسته در صنعت حرفه ای صدا همچنان پیشتاز باشد. MIDAS همچنان با ارائه شاهکارهای جدید توانسته تمامی کاربرانی را که به دنبال بهترینها و برترینها هستند با شگفتی رو به رو کند.

  MIDAS نامی است که در دنیای صدا، برای خیل عظیمی از کاربران و علاقمندان این حرفه در سراسر جهان آشنا و قابل احترام است. کارنامه ای درخشان، همکاری با بزرگان موسیقی، نوآوری های بیشمار همگی از دلایلی است که باعث شده تا نام MIDAS به عنوان ابزاری برای به صدا درآمدن ذهنیت تمام کابران این حرفه شناخته شود. زمانی که شما برای پردازش و فرمان دادن به سیگنال های خود نیاز به یک مرکز فرماندهی دارید، MIDAS در کنار شما این وظیفه خطیر را انجام خواهد داد.
  عصر ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۵ خورشیدی، شهر مشهد شاهد رونمایی یکی از بی نظیرترین ساخته های صنعت حرفه ای صدا بود. دیدار علاقمندان صنعت صدا با منحصر به فردترین میز صدای جهان، سیستم دیجیتال PRO-X ، اتفاق زیبایی بود که مجموعه ارتباط صدای گویا در هتل همای شهر مشهد توانست میزبان تعدادی از صدابرداران و کاربران خوب کشورمان باشد. همچنین معرفی میزهای صدای دیجیتال سری M از MIDAS به همراه میزهای صدای دیجیتال سری X از بهرینگر نیز از قسمت های دیگر سمینار مشهد بود.
  و اما سمینار تخصصی MIDAS با مجری گری محمدرضا صمدی در مشهد آغاز شد. سپس با معرفی کمپانی هولدینگ میوزیک گروپ و بنیانگذار آن یعنی " اُلی بهرینگر Uli Behringer " ، توسط اشکان افخمی ادامه پیدا کرد.
  اُلی بهرینگر " نوازنده، طراح و سازنده تجهیزات الکترونیک و موسس شرکت بهرینگر در آلمان و همین طور یکی از بزرگترین مردان تجارت در دنیاست.
  همچنین او مالک مجموعه ی هولدینگ و جهانی " میوزیک گروپ " است که تولیدات خود را در غالب برندهای "مایداس" ،"کلارک تکنیک" ،" دی.دی.ای" ،"توربوساند" ،"تَنوی" ،"تی سی الکترونیک" ،"لب گروپن" ،"تی سی هلیکُن" ،"بوگِرا" و "بهرینگر" با طیف ، وسیعی از محصولات با کاربردهای وسیع و متنوع در تمام زمینه ها در هر جای دنیا برای کاربران تولید میکند.

  بعد از پاره ای توضیحات درباره " میوزیک گروپ " و آشنایی مخاطبان سمینار با هر یک از برندها، همچنین معرفی نام MIDAS ، تاریخچه ی این برند، سوابق و ارائه کارنامه ی درخشانشان نوبت به آن رسید تا مجید سیاپوش، مدیر فنی مایداس و کلارک تکنیک در ایران از سیستم MIDAS PRO-X رونمایی کند. این سیستم شگفت انگیز به عنوان یک شاهکار و یک هنر ناب در دنیای صدا و الکترونیک از MIDAS در مجموعه ی میوزیک گروپ تولید شده است. PRO-X-CC کنسول مرکزی سیستم دیجیتالی است که قابلیت پردازش بر روی ۱۶۸ ورودی، ۹۹ خروجی میکس باس میباشد و همچنین امکان پردازش 96 KHz را دارد که توسط یک پردازنده ی فوق پیشرفته به نام NEUTRON با تکنولوژی بی مانند و بسیار بالای خود شگفتی می آفریند.
  بعد از معرفی و ارائه توضیحات و اطلاعات فنی و قابلیت های سیستم PRO-X توسط مجید سیاپوش برای حضار، و ارائه نظرات کاربران و بزرگان بین المللی این صنعت در غالب فیلم ها و اسلاید، این بار نوبت به معرفی دو سری از محصولات دیگر مجموعه ی "میوزیک گروپ " می رسد. میز صدای دیجیتال X32 از بهرینگر و سری M32 از MIDAS میزهای صدای سری X32 بهرینگر توانسته اند عنوان بهترین سیستم دیجیتال اندازه متوسط را به انتخاب خوانندگـان مجله SoundOnSound (ساندانساند) بدست آورند. میزهای صـدایـی که بـه پیـش تقـویت کننـده هـای بی همتای میکروفن MIDAS مجهز شده است و توسط بسیاری از صدابرداران حرفه ای مورد استفاده قرار میگیرد. قسمت دیگر برنامه معرفی و توضیحات فنی اعم از ساختار، توانایی ها و ویژگی های موجود در سری M32 بود که توسط مجید سیاپوش انجام گرفت. بررسی طراحی دستگاه، عملکرد، امکانات، کاربری و تنوع مدلها در سری M، مواردی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  گروه تواشیح محراب از گروه های بسیار خوب و فعال کشورمان است که در سمینار آذر ماه مشهد در کنار مجموعه ارتباط صدای گویا کارهای زیبایی را برای میهمانان اجرا کردند که از قسمت های بسیار خوب شب ۲۲ آذر ماه بود. در ابتدا گروه محراب با تبریک به مناسبت شروع هفته وحدت دو اثر به زبان های عربی و فارسی را در مدح پیامبر اسلام اجرا کردند. سپس کاری در ستایش مقام و جایگاه امام هشتم شیعیان اجرا شد. از ویژگی های این اجراها که با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد کیفیت صدای پخش شده در سالن بود، استقبال مخاطبان آن هم در شهری همچون مشهد که پر از تجربه در زمینه اجراهای مذهبی است از نکات مهم درباره قدرت و توان میزهای صدا MIDAS و بلندگوهای TURBOSOUND بود که در سالن مورد استفاده قرار گرفته بود.
  در پایان برنامه سمینار، آقای "سلیمان نژاد" رییس اتحادیه صوت و تصویر شهر مقدس مشهد هم چند کلامی برای حاضرین سخنرانی کرده و نکاتی را برای وجود بازاری پویا تر و حرفه ای تر بیان کردند .ایشان ضمن تشکر از برگزاری این سمینار بیان کردنند که کیفیت صدا در هنگام اجرای گروه تواشیح بسیار عالی بود و این سمینار بهترین سمیناری بود که تا امروز شرکت کردم، چون علاوه بر موضوع تبلیغات محصول، مهمترین و بیشترین قسمت سمینار بخش آموزش و بیان مسائل فنی بود که متاسفانه امروز کمتر دیده میشود. آقای سلیمان نژاد از اهمیت فراوان آموزش صحبت کردند و گروه و سایر حاضران و فعالان در این عرصه را برای ساخت بازاری پویاتر، فعال تر و تلاش برای افزایش میزان آگاهی و دانش بیشتر، تشویق کردنند و بیان کردنند که امیدوارم که این گونه فعالیت ها و آموزش با توجه به خلا و کمبودشان بیشتر انجام شود.


  پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم ببینید:
  جهانی شدن خبر رونمایی از پیشرفته ترین میز صدای جهان در ایران
  پس از برگزاری موفق سمینار سیستم های دیجیتال مایداس و رونمایی از میکسر فوق پیشرفته و بی همتای مایداس Pro X در شهر مشهد، وب سایت مجله Pro audio در بخش اخبار و رخدادهای خود گزارشی کوتاه و خبری، به همراه تصاویر سمینار، منتشر کرده است.
  مایداس PRO6 و صدای موسیقی راک در کنسرت کاوه یغمایی
  بازگشت کاوه یغمایی به ایران پس از ۱۵ سال با کنسرت منشور همزمان با سالگرد چهارسالگی نصب سیستم مایداس PRO6 در سالن همایشهای میلاد نمایشگاه بین المللی تهران…
  رونمایی میکسر های دیجیتال از سری M مایداس در مجموعه چارسو ، تهران
  مایداس نامی است که در دنیای صدا، برای خیل عظیمی از کاربران و علاقه مندان این حرفه در سراسر جهان آشنا و قابل احترام است.کارنامه ای درخشان ، همکاری با بزرگان موسیقی ، نوآوری های بیشمار همگی از دلایلی است که باعث شده تا نام MIDAS در معنای یک اطمینان و آرامش در ذهن تمام کابران این حرفه متبلور شود...
   Copyright © 2018 کلیه حقوق این وبسایت برای "ارتباط صدای گویا" محفوظ است.
  music-group.com  |  خانه  | ertebat-sg.com