|

  برای مطالعه دیگر برندها  تاریخ توربوساند

  شامل:
  • تاریخچه و سیر تحولات برند معروف و محبوب توربوساند.
  • داستان توربوساند از کجا آغاز شد.
  • دستاوردها و جوایز توربوساند.

  1970 – روزهای ابتدایی

  روایت توربوساند زمانی آغاز شد که مهندسی صدا و صنعت صوت شامل دیوارها و انبوهی از بلند گوها بود که تا چشم میتوانست ببیند، کنار یکدیگر چیده شده بودند. در آن زمان مهندسین امر صدا با چالشی مواجه بودند : ارائه کیفیت صدای عالی به همراه حداکثر قدرت و پوشش صوتی، که بتوان در یک یونیت (کابینت) کوچک عرضه کرد.

  1973 - دستگاه فازی (Phase Device) توربو که صنعت را دگرگون کرد.

  چالش همیشگی Tony Andrews با فستیوال گلاستُن بِری او را به سمت توسعه سیستم ویژه فستیوال سوق داد که شامل کابینت هایی با بِیس های جداگانه mid (فرکانس میانه) و HF (فرکانس بالا- High Frequency) میشد، که در واقع این دستگاه های فازی نسل دوم توربوساند بود. اولین دستگاه فازی (Phase Device) توربوساند به سال 1973 برمیگردد هنگامی که به همراه درایور های 12 اینجی عرضه میشد. درست زمانی که تنها استفاده از دستگاه لامپی Cardboard مرسوم بود. هدف ساخت دستگاه های فازی، وجود بلند گویی بود که دارای چند درایور هورن (Horn) شکل تقویت شده باشد. وجود این توانایی و ساخت چنین ساختاری در این سری از بلندگوها باعث شد که در برنامه های کوچک، صدا نامناسب و بسیار بلند پخش گردد. بنابراین مهندسین توربوساند تصمیم به طراحی و ساخت سیستم های PA گرفتند و سر انجام سری مدل های TMS-3 را تولید کردند.
  سیستم فستیوال

  1978 تا 1981 – توربوساند متولد شد.

  در ۱۹۷۸ در طی ملاقات Tony Andrews و Tim Isaac و همینطور پیوستن John Newsham ، یکی از مهندسان بزرگ صنعت صدا، تصمیم به خلق کمپانی توربوساند گرفته شد. آنها شروع به طراحی، ساخت و ارائه محصولات خلاقانه خود به صورت اجاره ای (Rental) کردند. در میانه سال 1981 Alan Wick و همکارش Mark Hardy در حال اداره یک کمپانی موفق و قوی در زمینه اجاره ادوات موسیقی در لندن بودند. میزان همکاری و تجارت این دو کمپانی به اندازه ای بود که پتانسیل یکپارچه شدن را دیدند. بنابراین با ادقام شدن و اشتراک گذاری تجریبات و تکنولوژی، گروه بزرگ توبورساند را تشکیل دادند.
  تونی اندروز تونی اندروز و جان نیوشام

  1982 – هجوم بعدی بریتانیایی

  در 1982 کمپانی توربوساند دو گروه را تشکیل داد:
  گروه اول ، TURBOSOUND Inc ؛ برای درک پتانسیل فروش در ایالات متحده و گروه دوم بخش فروش توربوساند برای تولید محصولات و پوشش و حمایت سایر کشورها. پشتوانه فعالیت در بازار ایالات متحده این اصل بود که اگر کمپانی در آنجا موفق شود، در سراسر دنیا نیز موفق خواهد بود. در سال 1984 کمپانی تجربیات بیشماری را در نصب سیستمهای صوتی کسب کرده بود. سالن Grand Ole Opry در شهر نَشویل ایالات متحده آمریکا که محل اجرای آثار نامدار و متفاوتی در عرصه موسیقی بود، تصمیم به تغییر سیستم صوتی سالن و استفاده از تکنولوژی گرفت که بتواند فرکانس های پایین را با وضوح و کیفیتی بیشتر نسبت به آنچه تاکنون در سیستم های بوقی شکل ابتدایی شنیده میشد، ارائه کند.
  راه اندازی STYX راه اندازی Iron Maiden راه اندازی Royal Albert Hall

  جایزه کوئین 1987

  1987 – توربوساند جایزه معتبر کوئین را دریافت میکند.

  در مدت کوتاهی، سری TMS-3 ، با استفاده بیش از 3000 عدد در مکان های بزرگ و نامی سراسر جهان توانست به عنوان پرفروش ترین کابینت های PA فول رنج (Full Range) ماژولار دنیا، انتخاب شود. صادرات سریع و مداوم محصولات توربوساند به شکل فزاینده ای بیشتر میشد. و این به دلیل دریافت جایزه کوئین برای میزان صادرات در سال 1987 به عنوان اولین سازنده بلندگوی حرفه ای در بریتانیا بود. بنابراین، کمپانی نائل به دریافت نشان معتبر شوالیه شد و توانست شاهکاری را در عرصه فعالیت خود خلق کند.

  1994 – ستاره حقیقی نمایش

  در سال 1994 زمانی که گروه افسانه ای پینک فلوید خودش را برای تور جهانی اش آماده میکرد، مدل FLASHLIGHT توربوساند جایزه ها را یکی پس از دیگری برنده میشد. مدل KF850 از سری EAW و سیستم F2 از سری Martin Audio عنوان بهترین سیستمهای PA در کنسرت های زنده را کسب کردند. میزان صحت، کیفیت و بلندی صدا به حدی بود که تا آن زمان کسی آن را تجربه نکرده بود، به همین علت روزنامه های آمریکایی از سیستم صوتی به کار رفته توسط پینک فلوید خبر میدادند، با این تیتر که "صدا میتواند ستاره حقیقی نمایش باشد".

  2000 – تولد بلندگوهای پُلی هورن (POLY HORN)

  در ابتدای سال 2000 ، سیستم های line array توسط برندهای گوناگون ارائه میشد و مسیری پر ازدحام و پر رقیب به شمار می آمد. بنابراین مهندسان توربوساند، تصمیم گرفتند تا از این مسیر پیروی نکرده و راهکاری جدید را خلق کنند. آنها در حالی که همه منابع و راه حل ها را برای رسیدن به صدایی قدرتمند تر در نظر گرفته بودند، از تکنولوژی virtual point source - VPS که پراکندگی صدا را در هر دو جهت افقی و عمودی پوشش میداد، در ساخت بلندگوهای خود استفاده کردند.

  2002 – FLOODLIGHT ، وسعت بیشتر برای شنونده

  میزان وسعت پوشش فرکانسهای میانه و بالا در سری بلندگوهای FLOODLIGHT به اندازه ای بود که صدا دهی آن همچون کابینت های سری FLASHLIGHT می‎بود که با توجه به برخورداری از سیستم یکپارچه نصب و آویز میتوانست سیستم بلندگوی مکملی برای پوشش Down Fill در سری بلندگوهای FLOODLIGHT باشد به طوری که شنوندگانی که در ردیف های نزدیک تر نسبت به Stage حضور دارند، از شدت صدای متناسب با فاصله شان برخوردار شوند.

  FLOODLIGHT
  FLASHLIGHT

  2005 – ASPECT ، یک خوش صدای خوش ریخت!

  در سال 2005 سری بلندگوهای ASPECT در فستیوال گلاستُن بِری توسط شرکت South West Audio برای اجرای جان پیل (John Peel) استفاده شد که این سری، انتخابی برای هنرمندان در حال ظهور گشت.
  سری ASPECT

  جایزه کوئین 2012

  2012 – و توربوساند سومین جایزه کوئین را دریافت کرد

  در مدت کوتاهی در سال 2007، سری TMS-3 به عنوان پرفروش ترین سیستم های با اندازه متوسط توربوساند که برای تمامی شرکت های ارائه دهنده تجهیزات و خدمات صوتی اعم از کوچک و بزرگ در دسترس بود، در بازار انتخاب شد. بنابراین دستگاه DENDRITIC درون بلند گوهای POLYHORN قرار گرفت و باعث شد تا صدای پخش شده به همان خوبی و کیفیت منبع آن باشد.
  سپس در همان سال توربوساند نیز به هولدینگ Music-Group پیوست.

  2013 – بزرگترین نصب توربوساند

  در سال 2013 مدل FLEXARRAY و دیگر مدلهای توربوساند همچون NUQ و TCS انتخاب بیشتر مکانهای اجرای موسیقی بودند.

  2014 – توربوساند و آینده

  بیش از 40 سال، توربوساند با تولید محصولات برجسته که با دیدی نو و متفاوت حرفه اجرای زنده را هدف قرار داده بود، توانست پیاپی برنده نوع آوری و ابداعات گوناگون در صنعت صدا باشد و رهبری حرفه Pro Audio را در دست بگیرد.
  دستاوردهای ما با حمایت شگفت انگیز کارمندان مان در طول این سالها تزلزل ناپذیر بود و توانستیم سفری فوق العاده را به همراه یکدیگر بپیماییم و ما مشتاقانه شما را به دیدن اتفاقاتی که در 40 سال آینده رخ میدهد دعوت میکنیم ...
   Copyright © 2018 کلیه حقوق این وبسایت برای "ارتباط صدای گویا" محفوظ است.
  music-group.com  |  خانه  | ertebat-sg.com