|

  برای مطالعه دیگر برندها  تاریخ لَب گروپن و لِیک

  شامل:
  • تاریخچه و سیر تحولات برند لب گروپن و لیک
  • لب گروپن از کجا آغاز شد
  • لیک چه زمانی به لب گروپن پیوست

  درباره لب گروپن

  لپ گروپن کمپانی است که به صورت تخصصی آمپلی فایر و سیستم مدیریت بلندگوها را تولید میکند. محل این کمپانی در جنوب شهر گوتنبرگ واقع در کشور سوئد میباشد. هدف این کمپانی سوئدی تولید آمپلی فایر های پیشرفته و همچنین سیستم مدیریت بلندگوها با تکیه بر پیشرفته ترین و منحصر به فرد ترین تکنولوژی هایی است که تا کنون در هیچ یک از تجهیزات امروزی صنعت صدا استفاده نشده. تحقیقات وسیع، کار و تلاش مداوم در لپ گروپن همگی پشتوانه هایی هستند که نام این کمپانی را در صدر بهترین برندهای صنعت تخصصی صدا قرار داده اند.
  در ژانویه سال 2009 با خرید مالکیت کمپانی لیک ، که یکی از بهترین تولید کننده های DSP به شمار می آمد، لب گروپن قدمی مهم و اساسی را در تاریخ فعالیت های خود برداشت. از نتایج این ادغام میتوان به انحصار در استفاده ازپردازشگر دالبی لیک، برای سیستم های تورینگ و همچنین نصب دائمی در پروژه های صوتی و لابراتوارهای دالبی اشاره کرد.

  کنث اندرسون (Kenneth Andersson) و دن بوهولم (Dan Bävholm) ، لپ گروپن را در سال 1979 تاسیس کردند. زمانی که در فروشگاه کوچک تعمیرات الکترونیکی کار میکردند :

  کنث اندرسون (Kenneth Andersson) و دن باوهولم (Dan Bävholm) اولین بار زمانی که دانش آموزو علاقمند به الکترونیک بودند با هم ملاقات کردند. آنها مهارت خود را با مطالعه وانجام پروژه های عملی به دست آوردند. پیشرفت تدریجی مهارت ها نهایتا منجر به خلق محصولات برجسته ومشهور شد.
  کنث اندرسون (Kenneth Andersson)

  تولیدات اولیه آنها کاملا در جهت نیاز بازار بود. آنها مدل gurus را برای موزیسین های محلی معرفی کردند، مشتریان مایل بودند محصولی را بخرند که قیمت مناسب تری نسبت به برندهای وارداتی داشته باشد. کنث و دن با اشتیاق مشغول به انجام اولین پروژه خود شدند. اولین محصول آنها یک آمپلی فایر نبود، بلکه یک میکسر (کنسول میکس) دست ساز بود. میکسری که آنها طراحی کرده بودند در صدا برداری یک کنسرت در شهرشان با اجرای ارتا کیت (Eartha Kitt) استفاده شد و سال های سال مورد استفاده قرار گرفت.
  جانی وینتر (Johnny Winter)
  ارتا کیت (Eartha Kitt)

  درباره لیک

  در اوایل دهه نود سه مهندس استرلیایی به نام های دیوید مک گراس (David McGrath)، برین کنلی (Brian Connolly)، مارکوس آلتمن (Marcus Altman) - پروژه‎ای را برای ارتقای اپلیکیشن های پردازش پیشرفته سیگنال دیجیتال، تعریف کردند. نام لیک برگرفته شده از دریاچه ای است که در شهر آدلاید در نزدیکی دفتر کارشان قرار داشت. لیک به سرعت گسترش پیدا کرد، و به سیدنی تغییر مکان داد. آنها Huron Digital Audio Workstation را راه اندازی کردند. معماری دی اس پی (DSP) هورن شامل الگوریتم اختصاصی پیشرفته ای است که برای تقویت صدا درمحصولات نسل آینده کاربرد دارد.

  در اواسط دهه نود بروس جکسون (Bruce Jackson)، صدابردار نامی اشخاصی چون الویس پریسلی (Elvis Presley)، باربارا استرایسند (Barbara Streisand)، بروس اسپرینگستین (Bruce Springsteen) به شرکت لیک برای ارتقای یک پردازنده دیجیتالی برای تقویت صدا، پیوست. آنها در سانتا مونیکای کالیفُرنیا، یک فروشگاه تاسیس کردند.
  کمپانی مشهور کلر برادرز (Clair Brothers) در لیتیتز (Lititz) پنسیلوانیا ، تصمیم گرفت از پیشرفت های جدید در این نوع تکنولوژی حمایت کنند. ابتدا در سال 1997 تکنولوژی LLC در پردازنده دستگاه های مورد استفاده در اجرای زنده توسط کمپانی های جکسون (Jackson)، مک گراس (McGrath) و اِد میتنر (Ed Meitner) ، منحصرا برای کلر برادرز ساخته شد.
  بروس جکسون (Bruce Jackson)

  در سال 2001 کمپانی لیک تکنولوژی های جدیدی را به خدمت گرفت و آنها را با عنوان ™Lake Contour Pro 26 معرفی کرد. لابراتوارهای دالبی در سال 2004 تکنولوژی های لیک را به تملک در آوردند. تقاضای استفاده کنندگان در سطح جهان باعث شد تا پردازشگر دالبی لیک به عنوان دی اس پی فول رنج در اجراهای زنده ثبت شود.
  درسال 2006 دالبی (Dolby) و لب گروپن از توافقی با لیک خبر دادند، که طبق آن در ساخت سسیستم مدیریت بلندگو سری PLM همکاری داشته اند. در سال 2007 اولین محصول حاصل از همکاری لب گروپن و لیک با نام PLM 10000Q معرفی شد.

  لب گروپن انحصارا توانست به کدها و الگوریتم های موجود در قلب DLP، و سیستم های مدیریت بلندکگوهای PLM و محصولات لیک را دسترسی داشته باشد. بنابراین، این دسترسی امکانی را به وجود آورد تا کمپانی بتواند نسل بشتری از برنامه ها را برای استفاده در پردازنده های دالبی لیک و سری های PLM و LM ، خلق کند. از آخرین پردازنده های منحصر به فرد می توان به مدل LM 44 Digital Audio اشاره کرد.
  LM 44
  در سال 2002 کمپانی های Lab.Gruppen و Lake ، به مجموعه TC Group که شامل کمپانی های TC-Electronic ، TC-Helicon و همچنین قسمت سازنده مانیتورهای کمپانی Tannoy بود ، پیوست. و در سال 2015 مجموعه TC Group به تملک کمپانی هولدینگ Music Group درآمد.
   Copyright © 2018 کلیه حقوق این وبسایت برای "ارتباط صدای گویا" محفوظ است.
  music-group.com  |  خانه  | ertebat-sg.com